Nije bogat onaj koji puno ima, već onaj koji puno daje

Život nam vraća samo ono što dajemo drugim

1130

Mnogi događaji u našem životu deluju nam nepravedno. Povređeni i razočarani mi nismo u stanju da pronađemo pravo značenje tih događaja. Tada je potrebno setiti se šta mi to dajemo drugima. Da li je to što dajemo dobro ili loše, jer život nam vraća samo ono što dajemo drugima. Tokom života treba da se držimo dobrih dela jer ako mi činimo dobro drugima, onda se možemo nadati dobrom. Pokušavam da dajem sve ono što mogu bez očekivanja zahvalnosti. Mi ljudi živimo život onako kako mislimo da je najbolje. Stvaramo neki svoj svet, oblikujemo ga i nadograđujemo. U tom svetu potrebno je da prvo volimo svoje bližnje pa tek onda da očekujemo da oni vole nas. Život je takav, prvo moraš dati da bi nešto dobio. Mi sve u životu primamo na temelju onoga što smo dali. Ono što dajemo ljudima oko sebe život nam vraća isto onako precizno kao što eho vraća iste reči koje smo izgovorili. Ako drugima dajemo pozitivno mi ćemo i primati pozitivne stvari. Nije važno koliko dajemo važno je koliko dobroga ima u tome. Danas većina ljudi nije svesna da nam život vraća znatno više nego što mi dajemo drugima. Trebamo se truditi da budemo što bolji i kvalitetniji ljudi. Moramo davati drugima ono što želimo da nama život vrati. Ako smo zli prema drugima ne možemo očekivati da nam se zlo nikad neće vratiti. Svi ljudi u našem životu su tu s nekim razlogom. Naš život je jedno prelepo putovanje koje ima svoj početak i kraj. Na samom početku naučimo da svojim postupcima rastužujemo ili usrećujemo ljude oko sebe. Pomažući drugima mi se osećamo ispunjeno i lepo. Ponekad nam život sve to vraća neopipljivim stvarima, ali uvijek treba biti zahvalan. Za sve ono što dajemo drugima život će nam dati kaznu ili nagradu. Smisao mog života je da dajem drugima bez očekivanja zahvalnosti. Ne treba da budemo sebični, treba da dajemo što više, jer što više dajemo to više dobijamo. Naš život je jedno blago koje treba čuvati, jer ako ne živimo život na pravi način onda na kraju našeg putovanja nemamo ostaviti ništa lepo. Sigurna sam da je davati drugima veće zadovoljstvo nego primati, jer nije bogat onaj koji puno ima već onaj koji puno daje.